ODBORNOSTI

Psoriatická artritida

Psoriatická artritida je chronické zánětlivé onemocnění kloubů, které se vyskytuje při onemocnění lupénkou (Psoriázou). Při ní je sice obecně postižena kůže, na které se tvoří hnědočervená a na povrchu se olupující ložiska, ale klouby jsou postižené až u 40 % těchto pacientů.

Díky velkému pokroku dnešní medicíny však existují velmi účinné látky, díky kterým můžeme pomoci pacientům s psoriatickou artritidou mnohem účinněji než dříve. U některých pacientů je díky biologické léčbě možné nemoc úplně zastavit. Zmíněné látky jsou souhrnně nazývány jako biologická léčbě, na kterou se specializujeme právě v našem klinickém centru ISCARE.

Léčba

Při léčbě psoriatické artritidy je důležitá včasná diagnostika. To platí především u biologické léčby, která u některých pacientů dokáže nemoc i zcela zastavit. Biologickou léčbu nasazujeme pacientům, u kterých dosavadní léčba selhala nebo se zdá nedostatečně efektivní. Léčba je zacílena na látky spouštějící zánětlivou reakci, konkrétně na TNF-alfa (tumor necrosis faktor alfa).

V dnešní době nám biologická léčba nabízí nová řešení s velmi slibnými výsledky. Zlepšení u pacientů sledujeme ve velmi krátké době a u některých vymizí příznaky již definitivně. Více informací o biologické léčbě v našem centru najdete zde.

U mírnějších projevů lze vyzkoušet nesteroidní antirevmatika nebo aplikaci kortikoidů přímo do kloubní štěrbiny. Při mnohočetném postižení přicházejí v úvahu tzv. DMARDs neboli chorobu modifikující léky jako je metotrexát, cyklosporin A nebo sulfasalazin.

Objednání

Na konzultaci na oddělení revmatologie se objednáte v  ordinačních hodinách na tel +420 234 770 258.

Ordinační hodiny revmatologie

Úterý    10.00 - 15.30
Středa
 7.00 - 19.00
Čtvrtek 7.00 - 15.00
Pátek 7.00 - 11.00

Mimo tyto ordinační hodiny nás můžete kontaktova na e-mailu iscare@iscare.cz .


Cena

Diagnostickou činnost na našem pracovišti plně hradí níže uvedené zdravotních pojišťovny a od pacienta není vyžadován žádný příplatek.

Naše smluvní pojišťovny jsou:
111VZP ČRVšeobecná zdravotní pojišťovna České republiky
201VoZP ČRVojenská zdravotní pojišťovna České republiky
205ČPZPČeská průmyslová zdravotní pojišťovna
209ZPŠZaměstnanecká pojišťovna ŠKODA
211ZPMV ČRZdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (mimo biologickou léčbu)
207OZPOborová zdravotní pojišťovna 

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Autem – do Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metrem – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvají – č. 8 a 25 do stanice Multiaréna Praha

Vlakem – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň