ODBORNOSTI

Laparoskopie a diagnostická laparoskopie

Laparoskopie je moderní chirurgický přístup zmenšující velikost rány a zátěž pacienta operací. Na klinice ISCARE provádíme převážně laparoskopické operace. Do dutiny břišní tak vstupujeme prostřednictvím několika drobných ran s pomocí speciálních vstupů, optiky s kamerou a za použití speciálních nástrojů. Operace je vždy prováděna v celkové anestézii.

Laparoskopie

Laparoskopie je minimálně invazivní operační metoda, kdy se dutina břišní neotevírá „klasickým“ řezem, nýbrž několika 0,5-2 cm krátkými řezy, přičemž skrze jeden z nich je do dutiny břišní zavedena speciální kamera snímající její vnitřek s převedením obrazu na monitor, ostatními řezy poté operatér zavádí laparoskopické operační nástroje. Laparoskopické operace je vždy nutno provádět v celkové anestezii.

Výhody laparoskopie:

 • přístup pouze pomocí malých, 2-3 mm ranek
 • výrazně nižší pooperační bolest ranky
 • dřívější obnovení činnosti trávicího ústrojí
 • pacienti jsou schopni po operaci dříve chodit a být soběstační
 • zkracuje se doba hospitalizace
 • zkracuje se délka pracovní neschopnosti
 • rány se hojí rychleji a lépe

Laparoskopickým přístupem provádíme tyto operace:

 • Tříselná kýla
 • Břišní kýla
 • Jícnová kýla
 • Žlučník (Cholecystektomie)
 • Slepé střevo (Apendektomie)
 • Diagnostická laparoskopie
 • Hemoroidy (Longova metoda)
Diagnostická laparoskopie

Diagnostická laparoskopie se provádí ke zjištění chorobných stavů v dutině břišní. Při nejjednodušším výkonu se kamerou zavedenou přes malý řez v pupku prohlédne dutina břišní. Podle situace se poté mohou z dalších malých řezů na břiše zavést pracovní laparoskopické nástroje a může být proveden např. odběr vzorků na histologické vyšetření (vyšetření tkání pod mikroskopem), zrušení srůstů pomocí kauterizace nebo harmonického skalpelu, punkce cyst a případné lze výkon rozšířt i např. o odstranění červovitého přívěsku slepého střeva při nalezení zánětu (appendektomie).

Při individuální konzultaci s Vámi lékař probere veškeré Vaše možnosti a doporučí konkrétní postup pro dosažení nejlepšího výsledku. Před operací samotnou je potřebné interní vyšetření, případně i jiná vyšetření podle zdravotního stavu pacienta. Toto vyšetření lze provést cestou praktického lékaře na základě námi vystavené žádanky nebo  se lze objednat k některému z naších internistů.

Na konzultaci se objednáte přes naši recepci na tel: +420 234 770 900. 

Operace je prováděna laparoskopicky z několika malých řezů. Je tudíž možný rychlý návrat do normálního života. Operace trvá přibližně 20 - 60 minut.

Večer po operaci pacient vstává z lůžka a přijímá tekutiny. Po obnově střevní peristaltiky, je možno přejít na normální stravu (obvykle během 1-3 dnů). Dle typu provedeného výkonu. Při nekomplikovaném průběhu odchází pacient do domácího ošetřování první nebo druhý den po operaci. Stehy se odstraňují osmý den po operaci nebo dle dohody s operatérem. Dobu pracovní neschopnosti doporučujeme obvykle dva až tři týdny podle druhu vykonávané práce.

Doporučujeme 1 denní hospitalizaci.

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň