ODBORNOSTI

Operace slepého střeva

Appendektomie (odstranění červovitého přívěsku slepého střeva – lidově „odstranění slepého střeva“) patří mezi časté operace na chirurgických odděleních. V našem zdravotnickém zařízení provádíme plánované laparoskopické nebo klasické appendektomie, které se provádí v případě potvrzeného chronického zánětu červovitého přívěsku slepého střeva.

Vyvolávajícím momentem chronického zánětu červovitého přívěsku slepého střeva může být střevní infekce včetně parazitárních, zácpa, změna stravovacích návyků (zahraniční cesty) či gynekologické potíže. Onemocnění se projevuje opakovanými bolestmi v pravé dolní části břicha, občas nevolností, mírně zvýšenou teplotou a poruchami vyprazdňování stolice.

Chirurgická léčba se při akutním zánětu provádí ihned. Pokud se objeví teplota, zástava plynů a zatvrdnutí břicha vpravo, hrozí protržení slepého střeva a zánět pobřišnice. V těchto případech je nutná co nejdřívější kontrola lékařem, který stanoví další vyšetření a postup.

Akutní zánět červovitého přívěsku slepého střeva v současné době neošetřujeme!

Konzultace

Při individuální konzultaci s Vámi lékař probere veškeré Vaše možnosti a doporučí konkrétní postup pro dosažení nejlepšího výsledku. Před operací je potřebné ultrazvukové vyšetření břicha. Před operací samotnou je potřebné interní vyšetření, případně i jiná vyšetření podle zdravotního stavu pacienta. Toto vyšetření lze provést cestou praktického lékaře na základě námi vystavené žádanky nebo  se lze objednat k některému z naších internistů.

Na konzultaci se objednáte přes naši recepci na tel: +420 234 770 900/901. 

Operace

Operace - odstranění slepého střeva se provádí v celkové anestezii. Principem je odstranění celého postiženého červovitého přívěsku po jeho uzavření i s cévním zásobením. Tuto operaci je možné provést jak klasickým způsobem z malého řezu v pravém podbřišku, tak laparoskopicky pomocí 3 malých řezů.

Operace trvá přibližně 30-60 minut.

Doporučujeme 1-2 denní hospitalizaci.

Rekonvalescence

Večer po operaci pacient může vstát z lůžka a přijímat tekutiny. Omezení pevné stravy je nutné i v dalších pěti dnech po operaci. Při nekomplikovaném průběhu pacient odchází do domácího ošetřování první nebo druhý den po operaci. Stehy se odstraňují osmý den po operaci nebo del dohody s operatérem. Dobu pracovní neschopnosti doporučujeme obvykle dva až tři týdny podle druhu vykonávané práce.

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň