ODBORNOSTI

Diagnostická laparoskopie

Diagnostická laparoskopie se provádí ke zjištění chorobných stavů v dutině břišní.

Při nejjednodušším výkonu se kamerou zavedenou přes malý řez v pupku prohlédne dutina břišní. Podle situace se poté mohou z dalších malých řezů na břiše zavést pracovní laparoskopické nástroje a může být proveden např. odběr vzorků na histologické vyšetření (vyšetření tkání pod mikroskopem), zrušení srůstů pomocí kauterizace nebo harmonického skalpelu, punkce cyst a případné lze výkon rozšířt i např. o odstranění červovitého přívěsku slepého střeva při nalezení zánětu (appendektomie).

Konzultace

Při individuální konzultaci s Vámi lékař probere veškeré Vaše možnosti a doporučí konkrétní postup pro dosažení nejlepšího výsledku. Před operací samotnou je potřebné interní vyšetření, případně i jiná vyšetření podle zdravotního stavu pacienta. Toto vyšetření lze provést cestou praktického lékaře na základě námi vystavené žádanky nebo  se lze objednat k některému z naších internistů.

Na konzultaci se objednáte přes naši recepci na tel: +420 234 770 900. 

Operace

Operace je prováděna laparoskopicky z několika malých řezů. Je tudíž možný rychlý návrat do normálního života.

Po operaci

Večer po operaci pacient vstává z lůžka a přijímá tekutiny. Po obnově střevní peristaltiky, je možno přejít na normální stravu (obvykle během 1-3 dnů). Dle typu provedeného výkonu. Při nekomplikovaném průběhu odchází pacient do domácího ošetřování první nebo druhý den po operaci. Stehy se odstraňují osmý den po operaci nebo dle dohody s operatérem. Dobu pracovní neschopnosti doporučujeme obvykle dva až tři týdny podle druhu vykonávané práce. Perlivé nápoje

Délka operace

Operace trvá přibližně 20 - 60 minut.

Hospitalizace

Doporučujeme 1 denní hospitalizaci.

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň