ODBORNOSTI

Laparoskopie

Laparoskopie je minimálně invazivní metoda, kterou v GynCentru využíváme u většiny operací. Operační nástroje zavádíme do dutiny břišní z několika drobných vpichů přes stěnu břišní na rozdíl od většího chirurgického řezu u klasické otevřené operace.

Výkon probíhá v celkové anestezii. V oblasti pupku se po naplnění dutiny břišní plynem CO2 zavádí do dutiny břišní laparoskopická optika, která umožňuje zobrazení a vyhodnocení nitrobřišního nálezu na monitoru s vysokým rozlišením. Následně se dle plánovaného výkonu nálezu zavádějí další dva až tři vpichy pro operační a asistenční nástroje. Tyto nástroje mají průměr obvykle 5 milimetrů a umožňují úchop a ošetření tkání, včetně použití šicích či koagulačních technik k ošetření krvácení. Nástroji lze odstranit srůsty nebo části, či celé postižené orgány jako jsou vaječník, vejcovod, svalový uzel na děloze nebo celá děloha dle plánovaného výkonu.

Laparoskopické výkony jsou šetrné díky menšímu kontaktu nástrojů s nitrobřišními orgány a nepřítomnosti rozsáhlého řezu. Tyto faktory se podílejí na rychlejší rekonvalescenci a kratší době návratu k běžným aktivitám. V některých případech až teprve laparoskopie umožní detailní zhodnocení nálezu a proveditelnost celé operace touto metodou. Při nepříznivé situaci dané rozsahem nálezu nebo anatomickými omezeními je v některých případech nutné výkon dokončit z otevřeného řezu. Všechny tyto eventuality jsou s pacientkou detailně prodiskutovány v rámci vyšetření v předoperační indikační poradně a možné varianty jsou popsány i v příslušných informovaných souhlasech, se kterými jsou pacientky seznamovány před operací.

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň