ODBORNOSTI

Operační léčba inkontinence

Inkontinence neboli nechtěný a vlastní vůlí nekontrolovatelný únik moči je velký problém nejen zdravotní a hygienický, ale také sociální.

Unikající moč obtěžuje člověka pocitem vlhka, zápachem či svěděním a je také velkou ranou pro jeho sebevědomí a psychickou pohodu. Mimo starších lidí, u kterých se onemocnění vyskytuje u 40 % žen a 20 % mužů, je stále častější výskyt u mladších žen.

Na základě diagnostiky (více o diagnostice zde) je u pacientky stanovena vhodná forma následné léčby. Chirurgické řešení inkontinence metodou TOT a TVT je využíváno u pacientek, pro které není konzervativní nebo medikamentózní léčba vhodná.

Úspěšnost léčby se pohybuje mezi 80–90 %.

Chirurgická léčba inkontinence metodou TOT a TVT

Nejčastější prováděnou metodou je tzv. transobturatorní uretropexe (TOT). Jejím principem je zavedení polypropylenové nevstřebatelné pásky pod sliznici poševní pod močovou trubici. Výhodou metody TOT je maximální omezení možnosti poranění močového měchýře, které představovalo nejčastější komplikaci metody tension free vaginal tape (TVT). V současné době je proto přístup metodou TOT nejrozšířenější v chirurgickém řešení stresové inkontinence.

Pásku lékaři při použití metody TOT zavádí miniinvazivně ze dvou vpichů z rýhy mezi stehnem a rodidly směrem do řezu pod močovou trubicí. Je uložena napříč zcela volně bez napětí. Uplatňuje se v případě zvýšení nitrobřišního tlaku, při kterém je tendence poklesu močové trubice směrem dolů. Tlakem na pásku se močová trubice uzavře a nedojde k nechtěnému úniku.

Krátkodobá celková anestezie

Výkon probíhá v krátkodobé celkové anestezii, trvá cca 15 minut, a je-li prováděn samostatně, pacientka následující den odchází domů. Rekonvalescence je krátká. Ženy bývají v pracovní neschopnosti jeden, maximálně dva týdny podle pooperačního průběhu.

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň