ODBORNOSTI

Klinický výzkum

V rámci klinického a výzkumného centra pro střevní záněty ISCARE probíhá rozsáhlý klinický výzkum. Jedná se jak o výzkum interní, tak o klinická hodnocení.

Klinické a výzkumné centrum pro střevní záněty ISCARE se zabývá léčbou idiopatických střevních zánětů, jakou jsou Crohnova choroba a ulcerózní kolitida. U obou nemocí zatím nebyla objasněna příčina těchto chorob a není znám ani lék, který by dokázal tyto choroby vyléčit.

Interní výzkum

V rámci interního výzkumu jsou sledováni IBD pacienti. Výzkum je z velké části financován díky Nadačnímu fondu IBD-Comfort.

Klinická hodnocení

Klinické studie nebo též klinická hodnocení slouží k ověření bezpečnosti a účinnosti nových léčebných postupů. Účast ve studii je dobrovolná. Se svou účastí v klinickém hodnocení musí pacient souhlasit. Souhlas vyjádří podepsáním Informovaného souhlasu. Než pacient vstoupí do klinické studie, dostane písemnou informaci o studii. V informacích o studii je popsán design studie, léčba v průběhu studie, plánovaná vyšetření, možná rizika a možný přínos z účasti ve studii, povinnosti účastníka studie apod.

Hlavní výhody klinických studií:

  • Možnost získat nejnovější léčbu, která zatím není standardně používána.
  • Osoby zařazené do klinického hodnocení jsou mnohem více sledovány, a to nejen proto, že zadavatel potřebuje co nejvíce informací, ale také s ohledem na nedostatek informací o veškerých účincích podávaného léku.
  • Léčbu a v některých případech i další potřebná vyšetření hradí zadavatel hodnocení.

Klinická hodnocení v ČR zaměřená na Crohnovu chorobu

Klinická hodnocení v ČR zaměřená na ulcerózní kolitidu

Koordinátorka klinických studií v klinickém centru ISCARE je Gabriela Kalitzová, kalitzova@iscare.cz.

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň