ODBORNOSTI

Anorektální manometrie

V březnu 2021 jsme rozšířili naše vyšetřovací metody o Anorektální manometrii. Využití moderní 3D High Resolution manometrie nám umožňuje vyšetření rekta a konečníku a velmi přesně posoudit funkční poruchy svalů pánevního dna a svěračů. 

Vyšetření manometrickou sondou se provádí vleže na levém boku s pokrčenými dolními končetinami. Samotné měření trvá 10 – 15 minut, kdy je 4 mm silná sonda zavedena do konečníku - do hloubky cca 8cm. Cílem tohoto vyšetření je sledovat tlakové změny svěračů a svalstva pánevního dna při různých fyziologických úkonech, k čemuž je velmi důležitá spolupráce pacienta. Na základě pokynů lékaře provádí úkony v podobě zakašlání, sevření či zatlačení. Při stanovení citlivosti rektální sliznice je v konečníku postupně vzduchem naplněn balónek, který je umístěn na konci katétru.

Jsme si vědomi, že se jedná o metodu, která citlivě zaznamenává veškeré reakce pacienta. Naším cílem je tedy zabezpečit při samotném vyšetření co největší pocit klidu a komfortu.

Příprava na vyšetření

V indikovaných případech je třeba provést před vyšetřením lokání očistu střeva (aplikace klysmatu).

Analgosedace

Vzhledem k nutnosti spolupráce pacienta nelze toto vyšetření provádět v analgosedaci.

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Autem – do Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metrem – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvají – č. 8 a 25 do stanice Multiaréna Praha

Vlakem – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň