ODBORNOSTI

Vzdělávací program

Klinické centrum ISCARE je partnerským pracovištěm 1. LF UK a podílí se na vzdělávání ve zdravotnických oborech doktorských, magisterských a bakalářských studijních programů uskutečňovaných na 1. LF UK. Dále lékaři gastroenterologického oddělení spolupracují se 3. LF UK a podílí se na pregraduálním výukovém programu formou přednášek. Odborným garantem pregraduální výuky je prof. MUDr. Milan Lukáš, CSc., AGAF

Pregraduální výuka

V současné době probíhá na pracovišti Klinického a výzkumného centra pro střevní záněty ISCARE výuka volitelných předmětů Základy digestivní endoskopie a Autoimunitní choroby trávicího ústrojí určených pro studenty 4. - 6. ročníku 1. LF UK. Přihlašování studentů na výuku probíhá prostředním studijního informačního systému 1. LF UK. Pracovníci Klinického a výzkumného centra pro střevní záněty jsou školiteli studentů doktorských studijních programů na 1. LF UK.

Dále se podílíme na výukovém programu 3. LF UK formou přednášek. Odborným garantem pregraduální výuky je prof. MUDr. Milan Lukáš, CSc., AGAF

 

Postgraduální výuka lékařů

V rámci postgraduální výuky lékařů je Klinické centrum ISCARE akreditovaným pracovištěm I. typu pro obor gastroenterologie. V případě Vašeho zájmu o stáž, prosím vyplňte dotazník a zašlete jej na adresu svihlova@iscare.cz. Na základě tohoto dotazníku Vás budeme kontaktovat a zašleme Vám smlouvu, která bude zpoplatněna dle platného ceníku stáží.

Kurzy pro lékaře a zdravotní sestry v oblasti IBD

Klinické a výzkumné centrum pro střevní záněty ISCARE organizuje vzdělávací kurzy a webináře pro lékaře a zdravotní sestry zaměřené na problematiku Crohnovy choroby a ulcerózní kolitidy. Náplní kurzů je diagnostika a léčba střevních zánětů a prezentace konkrétních příkladů z klinické praxe, včetně přenosů z moderního endoskopického sálu (EndoAlpha).

Webináře

Od roku 2016 pořádáme každé druhé úterý v měsíci (s výjimkou letních prázdnin) online semináře pro lékaře. Hlavních obsahem těchto setkání jsou zajímavé kazuistiky IBD pacientů, se kterými se ve své praxi setkáváme. Online seminářů se kromě gastroenterologů účastní i odborníci z dalších pracovišť, jejichž názor bývá často velkým přínosem pro další postup v léčbě pacientů.

Pro studenty
Ke stažení
Kontakt

Kontaktní osobou pro vzdělávací aktivity v Klinickém centru ISCARE je Mgr. Lenka Švihlová, E: svihlova@iscare.cz, M: +420 731 612 189. 

Jak se k nám dostanete?

Sídlo

Sídlem Klinického centra ISCARE a.s.
je výšková budova v Praze 9
Libni v přímém sousedství O2 Areny.

Prohlédněte si jak to u nás vypadá z pohodlí domova, podívejte se na povedenou virtuální prohlídku Klinického centra ISCARE.

Virtuální prohlídka

Cesta k nám

Auto – Ulice Českomoravská s možností parkování v Galerii Harfa

Metro – 5 minut pěšky ze stanice metra Českomoravská

Tramvaj – č. 8 a 25 do stanice Arena Libeň jih

Vlak – 9 minut pěšky ze stanice Nádraží Libeň